35TKV68M6.3X8
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35TKV68M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35TKV68M6.3X8.pdf2.35TKV68M6.3X8.pdf3.35TKV68M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35TKV68M6.3X8
Varenummer 35TKV68M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 106882 pcs Datablad 1.35TKV68M6.3X8.pdf2.35TKV68M6.3X8.pdf3.35TKV68M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TKV Ripple Current @ Low Frequency 264mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4136-6
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 160 mohm @ 100kHz Detaljeret beskrivelse 68µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer Automotive