35TLV1000M16X16.5
RubyconRubycon
35TLV1000M16X16.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35TLV1000M16X16.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35TLV1000M16X16.5.pdf2.35TLV1000M16X16.5.pdf3.35TLV1000M16X16.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35TLV1000M16X16.5
Varenummer 35TLV1000M16X16.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie TLV Ripple Current @ Low Frequency 1.08A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.8A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2109-1
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 45 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer Automotive