35TXV22M6.3X6.1
RubyconRubycon
35TXV22M6.3X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35TXV22M6.3X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35TXV22M6.3X6.1.pdf2.35TXV22M6.3X6.1.pdf3.35TXV22M6.3X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35TXV22M6.3X6.1
Varenummer 35TXV22M6.3X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TXV Ripple Current @ Low Frequency 31.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 70mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2124-6
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 1 Ohm
Detaljeret beskrivelse 22µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm 1000 Hrs @ 125°C kapacitans 22µF