35TXW1500MEFC10X50
RubyconRubycon
35TXW1500MEFC10X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35TXW1500MEFC10X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35TXW1500MEFC10X50.pdf2.35TXW1500MEFC10X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35TXW1500MEFC10X50
Varenummer 35TXW1500MEFC10X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 96613 pcs Datablad 1.35TXW1500MEFC10X50.pdf2.35TXW1500MEFC10X50.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 2.21A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.69A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1500µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1500µF Applikationer General Purpose