35YK100MEFC6.3X11
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YK100MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.35YK100MEFC6.3X11.pdf2.35YK100MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YK100MEFC6.3X11
Varenummer 35YK100MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1371508 pcs Datablad 1.35YK100MEFC6.3X11.pdf2.35YK100MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie YK Ripple Current @ Low Frequency 215mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 258mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 100µF