35YK220M8X11.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YK220M8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.35YK220M8X11.5.pdf2.35YK220M8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YK220M8X11.5
Varenummer 35YK220M8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 898793 pcs Datablad 1.35YK220M8X11.5.pdf2.35YK220M8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YK Ripple Current @ Low Frequency 370mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 444mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 220µF