35YXG1200MEFC16X20
RubyconRubycon
35YXG1200MEFC16X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG1200MEFC16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXG1200MEFC16X20.pdf2.35YXG1200MEFC16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG1200MEFC16X20
Varenummer 35YXG1200MEFC16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 182712 pcs Datablad 1.35YXG1200MEFC16X20.pdf2.35YXG1200MEFC16X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 1.518A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.53A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 27 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1200µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 1200µF