35YXG150MEFC8X11.5
RubyconRubycon
35YXG150MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG150MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXG150MEFC8X11.5.pdf2.35YXG150MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG150MEFC8X11.5
Varenummer 35YXG150MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 314047 pcs Datablad 1.35YXG150MEFC8X11.5.pdf2.35YXG150MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 320mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-1288
35YXG150MEFC8X115
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 130 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 150µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF