35YXH680MEFC16X16
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXH680MEFC16X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.35YXH680MEFC16X16.pdf2.35YXH680MEFC16X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXH680MEFC16X16
Varenummer 35YXH680MEFC16X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 238280 pcs Datablad 1.35YXH680MEFC16X16.pdf2.35YXH680MEFC16X16.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXH Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF