35YXH680MEFCT810X28
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXH680MEFCT810X28
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXH680MEFCT810X28.pdf2.35YXH680MEFCT810X28.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXH680MEFCT810X28
Varenummer 35YXH680MEFCT810X28 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 311071 pcs Datablad 1.35YXH680MEFCT810X28.pdf2.35YXH680MEFCT810X28.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXH Ripple Current @ Low Frequency 1.051A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.91A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 31 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF