35ZLH560MEFCT810X20
RubyconRubycon
35ZLH560MEFCT810X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLH560MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLH560MEFCT810X20.pdf2.35ZLH560MEFCT810X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35ZLH560MEFCT810X20
Varenummer 35ZLH560MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 401225 pcs Datablad 1.35ZLH560MEFCT810X20.pdf2.35ZLH560MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 1.078A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 20 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose