35ZLJ470M10X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLJ470M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.35ZLJ470M10X16.pdf2.35ZLJ470M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZLJ470M10X16
Varenummer 35ZLJ470M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 137399 pcs Datablad 1.35ZLJ470M10X16.pdf2.35ZLJ470M10X16.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 1.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-4073
35ZLJ470M10X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose