35ZLJ47MT15X11
RubyconRubycon
35ZLJ47MT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLJ47MT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLJ47MT15X11.pdf2.35ZLJ47MT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZLJ47MT15X11
Varenummer 35ZLJ47MT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 321262 pcs Datablad 1.35ZLJ47MT15X11.pdf2.35ZLJ47MT15X11.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 225mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 450mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4182-1
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 400 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose