35ZT150MT810X12.5
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZT150MT810X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZT150MT810X12.5.pdf2.35ZT150MT810X12.5.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35ZT150MT810X12.5
Varenummer 35ZT150MT810X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 248570 pcs Datablad 1.35ZT150MT810X12.5.pdf2.35ZT150MT810X12.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZT Ripple Current @ Low Frequency 360.5mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 69 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose