35ZT180MT78X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZT180MT78X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZT180MT78X20.pdf2.35ZT180MT78X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZT180MT78X20
Varenummer 35ZT180MT78X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 236971 pcs Datablad 1.35ZT180MT78X20.pdf2.35ZT180MT78X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZT Ripple Current @ Low Frequency 437.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.25A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 54 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 180µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 180µF