400CFX10MEFC10X20
RubyconRubycon
400CFX10MEFC10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400CFX10MEFC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400CFX10MEFC10X20.pdf2.400CFX10MEFC10X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 400CFX10MEFC10X20
Varenummer 400CFX10MEFC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 336555 pcs Datablad 1.400CFX10MEFC10X20.pdf2.400CFX10MEFC10X20.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie CFX Ripple Current @ Low Frequency 84mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 280mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose