400CFX22MEFC12.5X25
RubyconRubycon
400CFX22MEFC12.5X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400CFX22MEFC12.5X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400CFX22MEFC12.5X25.pdf2.400CFX22MEFC12.5X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 400CFX22MEFC12.5X25
Varenummer 400CFX22MEFC12.5X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 182045 pcs Datablad 1.400CFX22MEFC12.5X25.pdf2.400CFX22MEFC12.5X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie CFX Ripple Current @ Low Frequency 215mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 430mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose