400LLE2R7MEFC8X11.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LLE2R7MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.400LLE2R7MEFC8X11.5.pdf2.400LLE2R7MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LLE2R7MEFC8X11.5
Varenummer 400LLE2R7MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 146911 pcs Datablad 1.400LLE2R7MEFC8X11.5.pdf2.400LLE2R7MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 43mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 86mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-4075
400LLE2R7MEFC8X11.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.7µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2.7µF Applikationer General Purpose