400LLE3.3MEFCT78X11.5
RubyconRubycon
400LLE3.3MEFCT78X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LLE3.3MEFCT78X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400LLE3.3MEFCT78X11.5.pdf2.400LLE3.3MEFCT78X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LLE3.3MEFCT78X11.5
Varenummer 400LLE3.3MEFCT78X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 604278 pcs Datablad 1.400LLE3.3MEFCT78X11.5.pdf2.400LLE3.3MEFCT78X11.5.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 47mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3.3µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C kapacitans 3.3µF