400LLE4.7MEFCT810X12.5
RubyconRubycon
400LLE4.7MEFCT810X12.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LLE4.7MEFCT810X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400LLE4.7MEFCT810X12.5.pdf2.400LLE4.7MEFCT810X12.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LLE4.7MEFCT810X12.5
Varenummer 400LLE4.7MEFCT810X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 113298 pcs Datablad 1.400LLE4.7MEFCT810X12.5.pdf2.400LLE4.7MEFCT810X12.5.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 61mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 122mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4193-1
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4.7µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C kapacitans 4.7µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
400LLE4.7MEFC10X12.5
400LLE4.7MEFC10X12.5
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
På lager: 364438 pcs
Hent: 400LLE4.7MEFC10X12.5.pdf
RFQ
400LLE3R3MEFC10X9
400LLE3R3MEFC10X9
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
På lager: 177182 pcs
Hent: 400LLE3R3MEFC10X9.pdf
RFQ
400LMT
400LMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 400A 240VAC/150VDC