400LLE6.8MEFC10X16
RubyconRubycon
400LLE6.8MEFC10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LLE6.8MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400LLE6.8MEFC10X16.pdf2.400LLE6.8MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LLE6.8MEFC10X16
Varenummer 400LLE6.8MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 357730 pcs Datablad 1.400LLE6.8MEFC10X16.pdf2.400LLE6.8MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 85mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 161mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6.8µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C
kapacitans 6.8µF Applikationer General Purpose