400LSG2200MNB51X138
RubyconRubycon
400LSG2200MNB51X138 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSG2200MNB51X138
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Dataark: 1.400LSG2200MNB51X138.pdf2.400LSG2200MNB51X138.pdf3.400LSG2200MNB51X138.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSG2200MNB51X138
Varenummer 400LSG2200MNB51X138 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 6.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.1A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1955
400LSG2200M51X138
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.551" (141.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 2200µF