400LSG3900MDC464X114
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSG3900MDC464X114
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.400LSG3900MDC464X114.pdf2.400LSG3900MDC464X114.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSG3900MDC464X114
Varenummer 400LSG3900MDC464X114 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1421 pcs Datablad 1.400LSG3900MDC464X114.pdf2.400LSG3900MDC464X114.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSG Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.606" (117.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3900µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 3900µF