400LSQ1000M36X118
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSQ1000M36X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.400LSQ1000M36X118.pdf2.400LSQ1000M36X118.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
60 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSQ1000M36X118
Varenummer 400LSQ1000M36X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5776 pcs Datablad 1.400LSQ1000M36X118.pdf2.400LSQ1000M36X118.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 3.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.602A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.764" (121.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF