400LSQ1500MNB51X98
RubyconRubycon
400LSQ1500MNB51X98 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSQ1500MNB51X98
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
Dataark: 1.400LSQ1500MNB51X98.pdf2.400LSQ1500MNB51X98.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSQ1500MNB51X98
Varenummer 400LSQ1500MNB51X98 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2755 pcs Datablad 1.400LSQ1500MNB51X98.pdf2.400LSQ1500MNB51X98.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 4.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.664A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1925
400LSQ1500M51X98
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.976" (101.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1500µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF