400LSU18000M90X241
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSU18000M90X241
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.400LSU18000M90X241.pdf2.400LSU18000M90X241.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 513 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 513 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
6 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSU18000M90X241
Varenummer 400LSU18000M90X241 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 513 pcs Datablad 1.400LSU18000M90X241.pdf2.400LSU18000M90X241.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 38.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 54.46A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 9.606" (244.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 18000µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 18000µF