400LSU2200MEFC51X138
RubyconRubycon
400LSU2200MEFC51X138 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LSU2200MEFC51X138
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Dataark: 1.400LSU2200MEFC51X138.pdf2.400LSU2200MEFC51X138.pdf3.400LSU2200MEFC51X138.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LSU2200MEFC51X138
Varenummer 400LSU2200MEFC51X138 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 8.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.04A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.858" (21.80mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 5.551" (141.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C
kapacitans 2200µF Applikationer General Purpose