400SXW68MEFC18X35
Produkt oversigt
Varenummer: 400SXW68MEFC18X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse PENCIL CAP
Dataark: 1.400SXW68MEFC18X35.pdf2.400SXW68MEFC18X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SXW68MEFC18X35
Varenummer 400SXW68MEFC18X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse PENCIL CAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45519 pcs Datablad 1.400SXW68MEFC18X35.pdf2.400SXW68MEFC18X35.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie SXW Ripple Current @ Low Frequency 400mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 460mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.437" (36.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose