400SXW68MEFC18X40
Produkt oversigt
Varenummer: 400SXW68MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400SXW68MEFC18X40.pdf2.400SXW68MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SXW68MEFC18X40
Varenummer 400SXW68MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 37508 pcs Datablad 1.400SXW68MEFC18X40.pdf2.400SXW68MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie SXW Ripple Current @ Low Frequency 420mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF