420KXW33MEFC10X40
RubyconRubycon
420KXW33MEFC10X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 420KXW33MEFC10X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 420V RADIAL
Dataark: 1.420KXW33MEFC10X40.pdf2.420KXW33MEFC10X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420KXW33MEFC10X40
Varenummer 420KXW33MEFC10X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 420V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 112122 pcs Datablad 1.420KXW33MEFC10X40.pdf2.420KXW33MEFC10X40.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 270mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 405mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose