420KXW68MEFC16X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 420KXW68MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.420KXW68MEFC16X25.pdf2.420KXW68MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420KXW68MEFC16X25
Varenummer 420KXW68MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 55538 pcs Datablad 1.420KXW68MEFC16X25.pdf2.420KXW68MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie KXW Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose