450BXF10M10X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450BXF10M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.450BXF10M10X16.pdf2.450BXF10M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450BXF10M10X16
Varenummer 450BXF10M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 89219 pcs Datablad 1.450BXF10M10X16.pdf2.450BXF10M10X16.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie BXF Ripple Current @ Low Frequency 105mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 350mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-4201
450BXF10M10X16-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose