450BXF15M16X16
RubyconRubycon
450BXF15M16X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450BXF15M16X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450BXF15M16X16.pdf2.450BXF15M16X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450BXF15M16X16
Varenummer 450BXF15M16X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 55582 pcs Datablad 1.450BXF15M16X16.pdf2.450BXF15M16X16.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie BXF Ripple Current @ Low Frequency 210mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 700mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1348
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 15µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 15µF