450HXG68MEFCSN22X30
RubyconRubycon
450HXG68MEFCSN22X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450HXG68MEFCSN22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450HXG68MEFCSN22X30.pdf2.450HXG68MEFCSN22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450HXG68MEFCSN22X30
Varenummer 450HXG68MEFCSN22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 47752 pcs Datablad 1.450HXG68MEFCSN22X30.pdf2.450HXG68MEFCSN22X30.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie HXG Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2808
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF