450HXG82MEFCSN22X25
RubyconRubycon
450HXG82MEFCSN22X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450HXG82MEFCSN22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450HXG82MEFCSN22X25.pdf2.450HXG82MEFCSN22X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450HXG82MEFCSN22X25
Varenummer 450HXG82MEFCSN22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23654 pcs Datablad 1.450HXG82MEFCSN22X25.pdf2.450HXG82MEFCSN22X25.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie HXG Ripple Current @ Low Frequency 1.05A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne 1189-1972 Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose