450KXW120MEFC18X40
RubyconRubycon
450KXW120MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450KXW120MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450KXW120MEFC18X40.pdf2.450KXW120MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450KXW120MEFC18X40
Varenummer 450KXW120MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38995 pcs Datablad 1.450KXW120MEFC18X40.pdf2.450KXW120MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 740mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.11A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose