450KXW18MEFC10X30
RubyconRubycon
450KXW18MEFC10X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450KXW18MEFC10X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 18UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450KXW18MEFC10X30.pdf2.450KXW18MEFC10X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450KXW18MEFC10X30
Varenummer 450KXW18MEFC10X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 18UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124029 pcs Datablad 1.450KXW18MEFC10X30.pdf2.450KXW18MEFC10X30.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 180mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 270mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 18µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 18µF Applikationer General Purpose