450LSQ1000MNB51X83
RubyconRubycon
450LSQ1000MNB51X83 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSQ1000MNB51X83
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Dataark: 1.450LSQ1000MNB51X83.pdf2.450LSQ1000MNB51X83.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSQ1000MNB51X83
Varenummer 450LSQ1000MNB51X83 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3624 pcs Datablad 1.450LSQ1000MNB51X83.pdf2.450LSQ1000MNB51X83.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.72A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1949
450LSQ1000M51X83
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.386" (86.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF