450LSQ1500M51X118
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSQ1500M51X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.450LSQ1500M51X118.pdf2.450LSQ1500M51X118.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSQ1500M51X118
Varenummer 450LSQ1500M51X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2849 pcs Datablad 1.450LSQ1500M51X118.pdf2.450LSQ1500M51X118.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 5.7A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.726A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.764" (121.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1500µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF