450LSU4700MNB77X141
RubyconRubycon
450LSU4700MNB77X141 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSU4700MNB77X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Dataark: 1.450LSU4700MNB77X141.pdf2.450LSU4700MNB77X141.pdf3.450LSU4700MNB77X141.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSU4700MNB77X141
Varenummer 450LSU4700MNB77X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 17A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.8A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1940
450LSU4700M77X141
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.630" (143.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4700µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 4700µF