450MXK680MEFCSN35X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450MXK680MEFCSN35X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP-IN
Dataark: 450MXK680MEFCSN35X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450MXK680MEFCSN35X40
Varenummer 450MXK680MEFCSN35X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 7096 pcs Datablad 450MXK680MEFCSN35X40.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXK Ripple Current @ Low Frequency 2.16A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.024A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4276
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose