450MXK820MEFCSN35X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450MXK820MEFCSN35X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP-IN
Dataark: 450MXK820MEFCSN35X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450MXK820MEFCSN35X45
Varenummer 450MXK820MEFCSN35X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 4794 pcs Datablad 450MXK820MEFCSN35X45.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXK Ripple Current @ Low Frequency 2.36A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.304A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4277
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose