450USG470MEFCSN30X45
RubyconRubycon
450USG470MEFCSN30X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450USG470MEFCSN30X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450USG470MEFCSN30X45.pdf2.450USG470MEFCSN30X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450USG470MEFCSN30X45
Varenummer 450USG470MEFCSN30X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9093 pcs Datablad 1.450USG470MEFCSN30X45.pdf2.450USG470MEFCSN30X45.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 2.66A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.724A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3850
450USG470MEFCSN30X45-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF