450USG680MEFC35X50
RubyconRubycon
450USG680MEFC35X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450USG680MEFC35X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450USG680MEFC35X50.pdf2.450USG680MEFC35X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450USG680MEFC35X50
Varenummer 450USG680MEFC35X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12415 pcs Datablad 1.450USG680MEFC35X50.pdf2.450USG680MEFC35X50.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.2A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose