450USH330MEFCSN30X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450USH330MEFCSN30X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450USH330MEFCSN30X30.pdf2.450USH330MEFCSN30X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450USH330MEFCSN30X30
Varenummer 450USH330MEFCSN30X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15037 pcs Datablad 1.450USH330MEFCSN30X30.pdf2.450USH330MEFCSN30X30.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USH Ripple Current @ Low Frequency 2.14A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.996A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose