450USK180MEFCSN22X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450USK180MEFCSN22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP-IN
Dataark: 450USK180MEFCSN22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
200 pcs
600 pcs
1000 pcs
2600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450USK180MEFCSN22X30
Varenummer 450USK180MEFCSN22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 20864 pcs Datablad 450USK180MEFCSN22X30.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USK Ripple Current @ Low Frequency 1.65A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.31A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4306
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose