500LSU1200MNBTI51X98
RubyconRubycon
500LSU1200MNBTI51X98 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500LSU1200MNBTI51X98
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW
Dataark: 1.500LSU1200MNBTI51X98.pdf2.500LSU1200MNBTI51X98.pdf3.500LSU1200MNBTI51X98.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500LSU1200MNBTI51X98
Varenummer 500LSU1200MNBTI51X98 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 5.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.28A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1920
500LSU1200MTI51X98
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.976" (101.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1200µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 1200µF