500LSU2700MNB64X139
RubyconRubycon
500LSU2700MNB64X139 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500LSU2700MNB64X139
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW
Dataark: 1.500LSU2700MNB64X139.pdf2.500LSU2700MNB64X139.pdf3.500LSU2700MNB64X139.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500LSU2700MNB64X139
Varenummer 500LSU2700MNB64X139 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 9.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.44A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1909
500LSU2700M64X139
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.110" (28.20mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.591" (142.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2700µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 2700µF