500MXG180MEFC35X30
Produkt oversigt
Varenummer: 500MXG180MEFC35X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP
Dataark: 1.500MXG180MEFC35X30.pdf2.500MXG180MEFC35X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500MXG180MEFC35X30
Varenummer 500MXG180MEFC35X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17337 pcs Datablad 1.500MXG180MEFC35X30.pdf2.500MXG180MEFC35X30.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.25A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.75A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose