500MXG120MEFC22X50
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500MXG120MEFC22X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP
Dataark: 1.500MXG120MEFC22X50.pdf2.500MXG120MEFC22X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500MXG120MEFC22X50
Varenummer 500MXG120MEFC22X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23584 pcs Datablad 1.500MXG120MEFC22X50.pdf2.500MXG120MEFC22X50.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.52A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
500MXG180MEFC30X40
500MXG180MEFC30X40
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP
På lager: 12123 pcs
Hent: 500MXG180MEFC30X40.pdf
RFQ
500MXG120MEFC25X35
500MXG120MEFC25X35
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP
På lager: 41075 pcs
Hent: 500MXG120MEFC25X35.pdf
RFQ
500MMT
500MMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 500A 690VAC/500VDC